soundless expansive mortar/expansive mortar/expansive grout/non explosive demolition agents/calcium hidroxide

Детали за производот

Ознаки на производот

незвучен експанзивен малтер

Брзи детали

CAS бр.:SCA-1/2/3

Други имиња:Бесшумна не-експлозивни кракване Агент

МФ:Експлозивен малтер без звук

EINECS Бр.:Експлозивен малтер без звук

Место на потекло:ГУАНГСИ, Кина (Копно)

Апликација:се користи за кршење, сечење или рушење

Име на бренд:РИБО КРАК

Број на модел:незвучен експанзивен малтер

Тип:сечење камен

Користете:каменолом и конструкција

Способност за снабдување

Способност за снабдување:1200 Тон / тони месечно

Пакување & Испорака

Детали за пакување:Пакување: прав од внатрешни пластични кеси, 5килограм / торба, 20 килограм / цртан, еден тон / дрвена палета

 

Пристаниште: Shen zhen /Guangzhou

Водечко време :

во рамките 15 дена по приемот на вашата исплата

 

Информација за продуктот

ШТО Е ЕКСПАНЗИВЕН малтер?

 

АКСПАНЗИВЕН КАРТАР Неексплозивен агенс за рушење е нетоксичен и цементационен прав, кој се состои од калцинирани оксиди на калциум, силициум и алуминиум, ЕКСПАНЗИВЕН МАЛТАР станува неверојатно зачудувачки експанзивен притисок од 11200 Т. / м2 кога се меша со вода. Мермер, гранит, варовник, обичен бетон, армиран бетон, камења, и полицата се кршат преку ноќ без бучава, вибрации, или мува карпа. Особено, се користат како ограничувања во околината или кога експлозивот не е дозволен за употреба.

 

КАКО РАБОТА ЕКСПАНЗИВНИОТ малтер?

 

Развива пораст на високо-експанзивни способности со надминување на постојаниот волумен 122 МПА ( 11200 Т / М2) повеќе од доволно за да се распаднат сите материјали што треба да се исечат или срушат. Јакоста на истегнување за повеќето карпи е помала од 5-25 МПА (500-2500 Т / м2 50-250 кг / см 2), Паузи од армиран бетон на 3-5 Мп (30-50 kg / cm2, 300- 500 Т / М2).

ЗА ШТО Е КОРИСТЕНО ЕКСПАНЗИВНИОТ малтер?

 

  1. Копање мермер и гранит, варовник, песок камен; напукнување на природата
  2. Кршење карпа на парчиња; таложење на карпи што паѓаат
  3. Уривање на бетонска конструкција, Сечкање на неисправни бетонски купови, итн
  4. На терен како нов метод на уривање, ЕКСПАНЗИВЕН МАЛАР може ефективно да се користи во градежништвото и градежништвото како што следува:

Мостови Брани

Леџ Болдерс

Основи за машини Бетонски столбови

Плочи 6″ дебел и повеќе мермер и гранит

 

КОИ СЕ ОБЕЗБЕДНИ ПРЕДНОСТИ И КОРИСТИ НА Малтер?

 

  1. Не се потребни лиценци или дозвола
  2. 2 рок на траење година
  3. Еден производ достапен за сите температури
  4. Користете го на сигурно, без бучава, вибрации, или мува карпа,
  5. Лесен за користење, нема потреба од воз.
  6. На располагање МСДС

 

ВИДОВИ И ПАКУВАЕ НА ЕКСПАНЗИВЕН малтер

 

Постојат три вида експанзивен малтер за традиционален тип, во зависност од употребливата температура,

Вид на експанзивен малтер Корисна температура

 

Универзален тип: one product for all temperature

Пакување: прав од внатрешна пластична кеса, 5килограм / торба, 20 килограм / цртан, еден тон / дрвена палета

Образец: прав и кертриџ на располагање

ЕКСПАНЗИВЕН малтер Технички прирачник, опфаќа дизајн на пукање (длабочина на дупка, шема на дупки,), дупчење, мешање, упатства за полнење, проценка на количината на потрошувачка, време на пукање, јаз на пукање.

 

Потрошувачка

Дијаметар на дупка(мм) 30 32 34 36 38 40 42 44 46 48 50
Потрошувачка(кг / м2 1.2 1.3 1.5 1.7 1.9 2.1 2.3 2.5 2.8 3.0 3.2
Длабочина на дупка(м) 1

Количина на РИБА – КРАК користено на 1 м³

Видови предмети што треба да бидат срушени Стандардна количина на разделувања-катран по 1 м³  
 

Карпи

Мека карпа 5-8килограм  
Средна карпа 8-12килограм  
Тврда карпа 12-20КИЛОГРАМ  
 

 

Бетон

Обичен бетон 5-8КИЛОГРАМ  
Армиран бетон Бетон со помалку количество на решетки 10-25КИЛОГРАМ  
Бетон со голема количина на решетки 20-35КИЛОГРАМ  
Тули   10-25КИЛОГРАМ  
Тип на SCA Температура (Целзиусови) Температура(Фаренхајт)
Тип-I 25-40° C 77-104° F
Тип-II 10-25° C 50-77° F
Тип-III -5-10° C 23-50° F
Тип-IV 40-50° C 104-122° F

 

 

Испратете ни ја пораката до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега