soundless expansive mortar/expansive mortar/expansive grout/non explosive demolition agents/calcium hidroxide

Përshkrim i shkurtër:

Detail Product

Product Tags

llaçi pazëshëm shtrirë

Quick Details

CAS No.:SCA-1/2/3

Emra të tjerë:Pazëshëm Non-shpërthyese plasaritje agjent

MF:Eksploziv pazëshëm llaç

EINECS No.:Eksploziv pazëshëm llaç

Vendi i origjinës:GUANGXI, Kinë (kontinent)

Aplikacion:përdorur për thyerjen, prerjen ose prishjen

brand Name:RIBO CRACK

Model Number:llaçi pazëshëm shtrirë

lloj:prerja guri

përdorim:gurore dhe ndërtimi

Furnizimi Aftësia

Furnizimi Aftësia:1200 Ton / ton në muaj

paketim & dorëzim

Paketimi Details:paketim: pluhur nga qese plastike e brendshme, 5kg / çantë, 20 kg / kuti kartoni, një ton / kaci druri

 

port: Shen zhen /Guangzhou

Koha Lead :

brenda 15 ditë pas marrjes së pagesës tuaj

 

produkt informacion

ÇFARË ËSHTË shtrirë LLAÇ?

 

Shtrirë LLAÇ jo-shpërthyese Demolition Agent është një pluhur jo-toksike dhe cementations, që përbëhet nga oksidet CALCINED të kalciumit, silikon dhe alumini, Shtrirë LLAÇ bëhet një presion shumë powered mahnitshme shtrirë e 11200 T / m2 kur përzihet me ujë. mermer, granit, gur gëlqeror, konkrete plain, betonit, boulders, dhe parvaz janë copëtuar brenda natës pa zhurmë, dridhje, ose fluturojnë shkëmb. veçanërisht, përdoret si kufizimeve të mjedisit ose kur shpërthyese nuk lejohet për përdorim.

 

Si A shtrirë LLAÇ VEPRA?

 

Të zhvillohet Ngritja e aftësive shumë të shtrirë në vëllimin qëndrueshme tejkalon 122 Mpa ( 11200 T / M2) më shumë se e mjaftueshme për të prishur çdo material të jetë i prerë ose të demoluara. Forca elastik për më shkëmb është më pak se 5-25 Mpa (500-2500 T / m2 50-250 kg / cm 2), prishet betonit në 3-5 mp (30-50 kg / cm2, 300- 500 T / M2).

WHAT IS EXPANSIVE MORTAR USED FOR?

 

  1. Gurore mermeri dhe graniti, gur gëlqeror, gur rëre; plasaritje e natyrës
  2. Thyerja e shkëmbit në copa; depozitimi i shkëmbinjve që bien
  3. Prishja e konstruksionit të betonit, Copëtimi i shtyllave prej betoni të dëmtuar, etj
  4. Në terren si një metodë e re e prishjes, EXPANSIVE MORTAR can effectively be use in the construction and civil engineering fields as follows:

Urat Digat

Ledge Boulders

Bazat e Makinerisë Shtyllat e Betonit

Pllaka 6″ të trasha dhe më shumë Mermer dhe Granit

 

WHAT ARE EXPANSIVE MORTAR ADVANTAGES AND BENEFITS?

 

  1. Nuk kërkohet licencë ose leje
  2. 2 jetëgjatësia e vitit
  3. Një produkt i disponueshëm për të gjitha temperaturat
  4. Përdorni në vend të sigurt, pa zhurmë, dridhje, ose fluturojnë shkëmb,
  5. Lehtë për t’u përdorur, nuk ka nevojë për tren.
  6. MSDS në dispozicion

 

LLOJET DHE PAKETIMI I shtrirë llaç

 

Ekzistojnë tri lloje të shtrirë llaç për llojin tradicional, në varësi të temperaturës të përdorshme,

Lloji i temperaturës të shtrirë LLAÇ përdorshëm

 

type Universal: një produkt për të gjithë temperaturës

paketim: pluhur nga qese plastike e brendshme, 5kg / çantë, 20 kg / kuti kartoni, një ton / kaci druri

formë: pluhur dhe cartridge dispozicion

manual shtrirë LLAÇ teknik, mbulon plasaritje dizajn (thellësi vrimë, model vrimë,), shpim, përzierje, udhëzime mbushje, vlerësimin sasi konsumi, plasaritje kohë, plasaritje boshllëk.

 

Konsumi

Hole diametër(mm) 30 32 34 36 38 40 42 44 46 48 50
Konsumi(kg / m³ 1.2 1.3 1.5 1.7 1.9 2.1 2.3 2.5 2.8 3.0 3.2
Hole thellësi(m) 1

sasia e RIBO – plasaritje përdoret për 1m³

Llojet e objekteve që do të shkatërrohet Sasia standarde e ndan-tar Per 1 m³  
 

Rocks

rock butë 5-8kg  
Rock Medium 8-12kg  
Rock Hard 12-20KG  
 

 

beton

konkrete Plain 5-8KG  
betonit Betoni duke përfshirë edhe sasinë më pak të ri-bare 10-25KG  
Betoni duke përfshirë edhe sasinë më të madhe të ri-bare 20-35KG  
Tulla   10-25KG  
SCA Lloji temperaturë (Celsius) temperaturë(gradë Fahrenheit)
Type-I 25-40° C 77-104° F
Type-II 10-25° C 50-77° F
Type-III -5-10° C 23-50° F
Tip-IV 40-50° C 104-122° F

 

 

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI